Схеми розташування точкових світильників на натяжній стелі

Натяжні стелі дизайн - це не тільки вибір матеріалу, числа рівнів і декоративних деталей. Джерела освітлення - ще один важливий елемент. А якою буде схема точкових світильників на натяжній стелі, залежить від їх кількості, площі і функцій приміщення. Здійснюємо монтаж натяжних стель в місті Івано-Франківськ, ціна найнижча в регіоні.

Що впливає на компоновку

Точкові світильники не тільки висвітлюють простір, але і впливають на довговічність полотна. Щоб уникнути пошкодження матеріалу при монтажі та експлуатації спотів, слід дотримуватися деяких обмежень.

Максимальна температура нагріву полотнища не повинна перевищувати 60-700С.

Галогенні електроприлади можна використовувати з потужністю не вище 35 Вт; лампи розжарювання - 40 Вт для вінілового полотна і 60 Вт - для тканинного. Обмеження для світлодіодних приладів відсутні.

Відстань від багета до найближчої точки світла - не менше 20 см. Таке ж відстань повинна дотримуватися між спотом і звареним швом.

Блок живлення для світлодіодної стрічки краще помістити в добре доступну провітрювану зону зважаючи на його сильного нагрівання і можливого перегорання.

Якщо схема точкових світильників на натяжній стелі доповнена люстрою, то поверхня її плафона кріпиться на відстані не менше 25 см від мембрани. Між плоскою люстрою і полотном слід прокласти дзеркальний відбивач.

Велику кількість приладів краще розділити на групи з незалежним підключенням. Подібна схема точкових світильників для натяжної стелі забезпечить регулювання інтенсивності освітлення. Крім того, такий підхід необхідний при комбінації звичайних лампочок розжарювання з низьковольтними світлодіодами, які приєднуються до мережі через перетворювач.

Які лампи і в якій кількості застосовувати

Застосовується чотири різновиди. Плюси і мінуси у кожного свої. Розглянемо їх.

Лампочка розжарювання. Перевірений дешевий варіант з приємним спектром. Коли колба дзеркально-матова, зменшується виділення тепла. Недолік - короткий термін придатності і низький ККД.

Галогенна. Теплий спектр створюється при більш економному споживанні енергії. Термін служби - до 4 000 годин. Чутливі до перепадів напруги, а колба сильно нагрівається.

Люмінесцентна. Дає інтенсивний потік різних відтінків при малому енергоспоживанні. Час дії скорочується при частому включенні / виключенні, колба розігрівається довго - за 40 секунд.

Світлодіод. Найбільш економний варіант з низьким споживанням енергії. Такі софіти працюють до 50 000 годин. Оскільки корпус не гріється, можна розміщувати електроніку в безлічі варіацій. Головний мінус - висока ціна.

Лампи розжарювання потужністю 40 Вт встановлюються в приміщеннях середньої інтенсивності світла (спальня, ванна, кухня) з розрахунку: 1 джерело світла на 1,5-2 м2 площі.

У вітальні або дитячих потрібен більш яскравий світловий потік. Для цього не варто використовувати потужність в 60 Вт. Треба ущільнити їх розташування - 1 точка на 1-1,5 м2.

Наведені розрахунки справедливі і для галогенних аналогів, але з урахуванням того, що їх інтенсивність вище в 1,5 рази, ніж у звичайних.

Світлодіоди, люмінесцентні та енергозберігаючі джерела кріпляться по одному на 2 м2 для рівномірності світлових потоків.

Розташування

Ті чи інші схеми точкових світильників на натяжній стелі здатні змінити навіть загальне сприйняття. Великий зал збагачується затишком і теплом, а маленька кімнатка здається просторіше.

Крім площі і форми кімнати важливо брати до уваги і меблювання. Наприклад, споти по периметру недоречні там, де стоїть висока стінка. У витягнутих просторах, таких як коридор, софіти встановлюють уздовж по центральній лінії. Квадратні приміщення вдало доповнюються спотами в шаховому порядку або в 2 ряди.

У ванній елементи монтують у вигляді овалу і по периметру, додатково підсилюючи зону біля дзеркала настінними бра. Тут краще відмовитися від люмінесцентних приладів, оскільки вони не володіють достатнім захистом від вологи.

Класика для залу - конфігурація, що включає люстру посередині. Споти утворюють симетричні лінії, фігури щодо центрального плафона.

У спальнях часто акцентують зону ліжка. Для цього вистачає 7-8 електроприладів в формі літери П, півкола або дуги - залежить від дизайну.

Дитяча - місце, де важливий не тільки рівень освітленості, але і безпека променів для зору. Тому розумніше зупинитися на галогенкам або звичайних лампочках, що випускають спектр, близький до природного. Але світлодіодні стрічки теж допустимі, вони здатні прикрасити кімнату будь-якими квітами. Також можна встановити стельове покриття у вигляді зоряного неба.

Кухні нерідко намагаються висвітлити рівномірно без поділу на функціональні ділянки, при необхідності посилюючи робочу частину місцевої підсвічуванням.

Для кожного дому схеми точкових світильників на натяжній стелі підбираються індивідуально, щоб найкращим чином відповідати перевагам і смакам замовника.

Каталог

Застосування

Контакти

(099) 314-49-44
stelilux.com@gmail.com

Please Enter Your Name

Please Enter Your Valid Email

Please Write Message

Email was not sent.

Email Sent Successfully