Розміщення точкових світильників на натяжній стелі

Якщо ви вибрали для свого інтер'єру натяжну стелю, щоб отримати насправді гарне покриття, важливо продумати кожен його елемент. Навіть один неправильно встановлений світильник може привести до зниження естетичних якостей всієї конструкції. Розміщення точкових світильників в натяжній стелі слід продумати ще до установки конструкції.

Справа в тому, що всі освітлювальні прилади кріпляться не до самого полотна, а до закладних, розташованим в застельовому просторі. Тому після того, як полотно буде натягнуто, ніяких змін внести не вдасться. Винятком є монтаж стелі з використанням гарпунною кріпильної системи, що дозволяє демонтувати і повторно встановлювати ПВХ-плівку.

Правила розміщення світильників

Розміщення точкових світильників на натяжній стелі вимагає чіткого дотримання ряду правил. Щоб домогтися якісного та ефективного освітлення, рекомендуємо створювати схему розстановки з урахуванням наступних принципів:

  • від краю стіни до точкового світильника потрібно дотримувати мінімальну відстань, що становить 20 сантиметрів;
  • у великих за площею приміщеннях з центральною люстрою світильники слід встановити в кутах і найменш освітлених ділянках стелі;
  • якщо стеля складається з декількох зварених ТВЧ-верстатом полотен, точкові світильники повинні розташовуватися як мінімум в 15 сантиметрах від шва;
  • слід правильно розрахувати кількість світильників (один спот може якісно висвітлювати близько 2 квадратних метрів приміщення);
  • якщо планується симетричне розташування світильників, слід подбати про однаковій відстані між спотами;
  • при створенні схеми розташування важливо враховувати функціональне призначення кімнати і кожної окремої зони.

Вибираємо схему розміщення

Розміщення точкових світильників на натяжній стелі може бути абсолютно будь-яким. Вони можуть розташовуватися навіть в хаотичному порядку, однак, найчастіше замовники розміщують їх відповідно до визначеної схемою. Пропонуємо розглянути найпопулярніші з них.

В цілому, розміщувати точкові світильники за певною схемою немає необхідності. Замість цього можна створити на стелі авторський малюнок. Світильники можуть повторювати будь-яку геометричну фігуру, розташовуватися рядами або по кривій. Ніяких обмежень, крім вашої фантазії, в даному випадку немає.

Головне, щоб обраний вами принцип установки забезпечив рівномірне освітлення в приміщенні з урахуванням його функціональності. Так, якщо це кухня, то світильники краще встановити над робочою поверхнею. У спальні дуже яскраве світло не потрібно, тому можна обійтися центральної люстрою і декількома світильниками в кутах приміщення. Слід правильно підібрати лампи в точкові світильники, адже натяжні стелі не терплять сильного нагріву.

Каталог

Застосування

Контакти

(099) 314-49-44
stelilux.com@gmail.com

Please Enter Your Name

Please Enter Your Valid Email

Please Write Message

Email was not sent.

Email Sent Successfully