Заміна лампочок в натяжній стелі: практичні поради

Натяжні стелі нерідко обладнають точковими світильниками. Вони дозволяють створити якісне освітлення в приміщенні, візуально розділити його на функціональні зони, а також надати конструкції гарний зовнішній вигляд. Однак навіть самі довговічні види ламп рано чи пізно виходять з ладу і вимагають заміни.

Заміна лампочок в натяжній стелі - дуже відповідальна робота, виконувати яку слід з особливою обережністю. Справа в тому, що натяжне полотно - ніжне і тонке покриття, тому зашкодити йому інструментами або необережним рухом достатньо просто. Щоб виконати заміну правильно, слід знати, який тип ламп використаний в світильнику, а також пам'ятати, що існує кілька видів їх кріплення.

Заміна ламп: основні правила

Процес заміни ламп в натяжній стелі, як і в інших типах стельових конструкцій, вимагає дотримання певних правил і виконання ряду дій.

Основні етапи заміни ламп, незалежно від їх типу:

  • відключення електроживлення тієї частини освітлення, в якій будуть проводитися роботи;
  • встановлення стійкої драбини, яка дозволить дістатися до вийшла з ладу лампи;

Викручування лампи і заміна її новою.

Здавалося б, ніяких складнощів процес заміни викликати не повинен, однак, в ході робіт дуже просто пошкодити патрон або залишити в ньому частину лампи. Таке трапляється, якщо не знати, як правильно провести демонтаж елемента, що вийшов з ладу. Сучасні лампи, що зустрічаються на ринку, можна розділити на три види.

Лампи з правим різьбленням. Такий тип кріплення лампи є звичним і поширеним. З її видаленням з точкового світильника проблем виникнути не повинно. Однак слід пам'ятати, що найчастіше праве різьблення мають звичайні лампи розжарювання, які в натяжні стелі встановлюються рідко через високу тепловіддачу і сильного нагріву полотна.

Лампи з кріпленням у вигляді двох штирьків. Ці штирі входять в спеціальні пази в корпусі світильника. Щоб видалити перегоріла лампу, необхідно взяти її рукою і провернути до клацання проти годинникової стрілки. Якщо, провернув лампу, ви клацання не почули, значить, ви щось зробили не так. Таким типом кріплення зазвичай відрізняються галогенні лампи.

Лампи з «вусиками». Цей тип кріплення використовується переважно для світлодіодних і галогенних ламп. Щоб витягнути таку лампу з світильника, необхідно натиснути на спеціальне фіксуюче їх кільце. Усунувши кільце, слід акуратно вийняти лампу з світильника. Це дозволить вам отримати доступ до гнізда. Лампа в ньому зафіксована за допомогою двох «вусиків». Щоб її зняти, достатньо потягнути її на себе, притримуючи гніздо рукою.

Щоб без проблем замінити що вийшла з ладу лампочку в натяжній стелі, обов'язково потрібно знати, яке кріплення вона має. Якщо намагатися викрутити, наприклад, світлодіодну лампу, то можна випадково пошкодити гніздо, в якому вона зафіксована. Це спричинить за собою більш складний і тривалий ремонт.

Установка нової лампи

Якщо вам вдалося демонтувати стару лампу, можна приступати до установки нової. Зверніть увагу: вам необхідно використовувати той же тип лампи, який був встановлено в світильник раніше. Інакше доведеться повністю міняти світильник. Потужність нової лампи може бути вище або нижче. Однак при використанні лампи розжарювання або галогенних моделі, слід пам'ятати, що вони схильні до нагрівання. Тому, якщо ви вибрали більш потужну лампу, важливо переконатися, що вона не призведе до пошкодження полотна.

Установка звичайної лампи розжарювання - процес достатньо простий: її потрібно лише акуратно вкрутити в цоколь. Якщо необхідно замінити галогенну лампу, слід обзавестися чистими рукавичками або серветкою. Справа в тому, що галогенні лампи дуже схильні до забруднення. Якщо на її поверхні залишиться слід від пальця, лампа перегорить дуже швидко.

Щоб встановити нову лампу, слід вставити штирі, розташовані на її корпусі, в отвори в корпусі світильника. Потім потрібно провернути лампу проти годинникової стрілки до клацання. Даний спосіб установки стосується тільки тих галогенних ламп, які укладені в спеціальний корпус. Якщо лампа має кріплення у вигляді двох «вусиків», її потрібно просто вставити в гніздо і встановити назад фіксує кільце.

Заміна світлодіодних лампочок в натяжній стелі може бути виконана різними способами, в залежності від типу світильника. Так, у продажу можна зустріти цільні світильники або моделі, які складаються з корпусу і джерела світла. Заміна останніх виконується так само, як і галогенних ламп: достатньо вставити «вусики» в гніздо до клацання і встановити назад кільце, що фіксує лампу.

Якщо ж лампа являє собою одне ціле з корпусом, доведеться міняти весь світильник. Для цього його потрібно витягнути з натяжної стелі і відключити йде до нього шнур з гнізда. Новий світильник підключається до електроживлення і вставляється на місце.

Каталог

Застосування

Контакти

(099) 314-49-44
stelilux.com@gmail.com

Please Enter Your Name

Please Enter Your Valid Email

Please Write Message

Email was not sent.

Email Sent Successfully