Види багетів і методи кріплення натяжних стель. Стелі натяжні Зоряне небо Калуш.

Фахівці вважають за краще кріпити натяжні стелі саме на гарпун. Це європейська технологія, що забезпечує надійну і довготривалу фіксацію ПВХ-полотен. Гарпунні стелі ніколи не провисають (при грамотній установці це неможливо в принципі). Установка натяжних стель в місті Калуш, ціна найнижча в регіоні.

Профіль для натяжних конструкцій із пластику або алюмінію визначає спосіб кріплення натяжних стель. Розглянемо типи профілів і методи фіксації вінілових та тканинних полотен.

Види кріплення натяжних стель:

  • гарпунний;
  • клиновий;
  • кліпсовой (кулачковий, «на прищіпку»);
  • штапіковий.

Гарпунний метод кріплення натяжних стель

Гарпунні багети роблять в Європі з алюмінію і пластика. Металеві профілі міцніші і незламні, а з ПВХ - гнучкі. Тому перші застосовуються на ідеально рівних стінах, а другі - на кривих, так як полотно прилягає і приховує деформацію поверхні.

Конструкція гарпунних багетів має спеціальні пази для кріплення плівки, які розраховані на гарпуни - кріплення, що дають назву багет і методу. Це еластичні, гнучкі пластикові стрічки з перетином у вигляді гачка.

Вінілові полотна обварюються ними в заводських умовах на верстатах струмом високої частоти. З'єднання відбувається на молекулярному рівні, тому відклеїтися або відірватися від плівки гарпун не може.

Завдяки еластичності гарпунна стрічка, притискається монтажної лопаткою, легко прослизає на своє місце в профільному каркасі. Вона тут же випрямляється і фіксує плівку в багеті. Кріплення полотна відбувається по всьому периметру, і чим сильніше плівка відтягує гарпун, тим надійніше стає кріплення.

Для сильного натягу плівку викроюють менших, ніж потрібно, розмірів на 6 - 10%. Нагрівання полотна робить його еластичним і добре тягнеться. А в процесі охолодження плівка стискається, утворюючи ідеально рівну площину.

Особливою перевагою даного методу кріплення натяжних стель є можливість знімати полотно. Це може знадобитися для заміни комунікацій або прокладки нових мереж, а також ліквідації наслідків затоплення.

Злити воду не проблема при будь-якому способі монтажу, а ось висушити перекриття і обробити його антигрибковой ґрунтовкою дозволяє тільки гарпунна технологія. Щоб витягнути краю плівки з багета, монтажної лопаткою притискають загнуту частину кріплення, і плівка легко звільняється.

Єдиним недоліком гарпунного методу кріплення натяжних стель є висока вартість в порівнянні з іншими способами, окупається якістю і довговічністю.

Клиновий і штапіковий методи кріплення натяжної стелі

Хоча для клинового і штапікового монтажу використовуються абсолютно різні багети (в першому випадку - широкий у вигляді букви h і з трьома порожнинами, а в другому - П-подібний), технологія цих способів аналогічна.

Натяжна стеля ціна від 220 грн за квадратний метр.

Тканина або плівка (штапіковий метод універсальний і підходить для будь-яких натяжних матеріалів, а клиновий тільки для плівкових) викроюється більше, ніж потрібно. Краї полотна складаються навпіл і заводяться в профільні пази.

Далі вони розклинюються або закріплюються штапіком. Якщо краї полотнища дуже довгі, їх обрізають. Потім в пази вставляються пластикові накладки або плінтуса, вони виступають декором і додатковим кріпленням.

Ці способи більш швидкі і дешеві (особливо вітчизняний винахід - штапіковий монтаж). При цьому немає потреби точно вимірювати стелю і в заводських умовах проводити маніпуляції з полотном, хіба що буде потрібно зварювання вузьких полотен.

Однак якісно і рівномірно натягнути плівку в цьому випадку складніше, ніж з гарпуном. При самостійному монтажі можна перетягнути або не дотягнути полотно, перегріти його, тим самим скоротивши термін служби, або зовсім зіпсувати.

Кліпсова система кріпления натяжних стель

Французький пластиковий багет призначений тільки для тканин Дескор і Кліпси. Кліпсовой метод також називають «на прищіпку» і кулачковим, тому що в перерізі профіль нагадує стислі в кулак пальці і працює за принципом прищіпки.

Одна частина кріплення багета жорстка, а друга рухома. Коли тканинне полотнище за допомогою монтажного шпателя заводиться в профіль, рухливий елемент притискається, а потім розпрямляється, міцно утримуючи тканину в багеті.

Якщо приміщення, в якому встановлюється тканинний стеля більше 20 м2, необхідно посилювати кріплення полотна. Для цього використовуються накладні світильники з консолями в пазухах стелі. При площі від 60 м2, щоб полотнище НЕ провисало, застосовують розділовий профіль.

На закінчення - класифікація багетів

Крім поділу за тіпукрепленія натяжної стелі профілі класифікуються і за іншими ознаками. Вони бувають стінові (для установки на вертикальних поверхнях), стельові (для кріплення по горизонталі), а також універсальні (їх можна кріпити на будь-яких поверхнях).

Профілі для натяжних стель існують видимі (їх частина помітна після натягу плівки) і невидимі (після монтажу залишається лише рівна гладь полотна). Далі йдуть вже згадані розділові багети зі вставкою і без. Вони мають окремі пази для стиковки двох полотен.

Подвійні багети дозволяють в один каркас встановити дві плівки один над одним. Вони призначені для перфорованих стель, напівпрозорих конструкцій і систем «зоряне небо».

Є і спеціальні багети для багатоярусних стель. Це кутові, що застосовуються для створення криволінійного простору; конструкційні для плавних переходів і вигинів, а також профілі для пристрою межуровневом підсвічування.

Каталог

Застосування

Контакти

(099) 314-49-44
stelilux.com@gmail.com

Please Enter Your Name

Please Enter Your Valid Email

Please Write Message

Email was not sent.

Email Sent Successfully