Варіанти освітлення на кухні з натяжною стелею

Багато клієнтів компанії LuxHome замовляють натяжні стелі під ключ. І це оптимальний вибір! Але є ще одне дуже важливе питання, яким необхідно приділити підвищену увагу - правильне освітлення на кухні, в якій встановлено натяжні стелі. Здійснюємо монтаж натяжних стель в місті Івано-Франківськ, ціна найнижча в регіоні.

Грамотне рішення кухонного освітлення не тільки створить гармонійний дизайн, виявить сильні сторони стельової фактури, але і зробить кухню просторіше, світліше, а головне функціональніше, розділивши її на зони. Але про все по порядку.

Тонкощі кухонного освітлення

Освітлення на кухні з натяжними стелями має кілька особливостей. Якщо в інших приміщеннях можна експериментувати з його кольором і яскравістю, то там, де готують і їдять, експерименти зайві.

Яскравість і колір. По-перше, світ повинен бути досить яскравим, щоб господиня добре бачила дрібні смітинки, перебираючи гречку, або як змінила колір, цибуля при смаженні. По-друге, колір світіння має бути натуральним, щоб продукти мали природний апетитний вигляд.

Потужність і температура. Дуже важливим моментом для вінілових полотен, а саме їх ми рекомендуємо замовляти в кухню, є температура нагріву приладів освітлення. Якщо вона перевищує 55 - 60 ° С, плівка починає розм'якшуватися, стає еластичною і може провиснути.

Після охолодження стеля знову приймає свою форму, натягується і розпрямляється. Але погодьтеся, нікому не захочеться, щоб його потолок днем був рівним, а вечорами провисав. Якщо ж нагрів буде в діапазоні 80 - 100 ° С, на плівці з'являться жовті плями або оплавлені отвори, а це неможливо виправити.

Тому при використанні галогенних ламп і ламп розжарювання, які сильно нагрівають прилади освітлення і відповідно натяжні мембрани, існують обмеження по потужності.

Для галогенок обмеження - 35 Вт, для ламп розжарювання - 40 Вт. Енергозберігаючі (люмінесцентні) лампочки і діоди практично не нагріваються, тому їх можна використовувати з ПВХ-полотнами без обмежень по потужності.

Види освітлення на кухні з натяжними стелями

Прилади освітлення підбираються для кухонь в залежності від габаритів приміщення, його призначення, стилю і побажань клієнта. У маленьких кухнях достатньо однієї центральної люстри або декількох світлодіодних світильників, які більше підходять по висоті і дизайну.

При встановленні точкових вбудованих спотів розрахунок роблять, виходячи з правила: мінімум один світильник на 1,5 - 2 квадратних метра стелі. Тобто, якщо кухня всього 6 квадратів, можна встановити 3 - 4 потужних світлодіодних споту.

У великій кухні є можливість зонувати простір: виділити барну стійку світлодіодним підсвічуванням, над обіднім столом повісити люстру, а над робочою зоною встановити кілька вбудованих спотів.

Також для функціонального розмежування стелі застосовують багатоярусні стельові конструкції. В такому випадку світлодіодні вбудовані споти монтуються в одному ярусі, підсвічування може бути розташована між рівнями, а люстра в центрі.

Кухонна люстра

Традиційним освітленням на кухні з натяжними стелями є люстра. Є величезний вибір таких приладів освітлення в різних стилях від Провансу до хай-тек. Однак і тут є свої особливості - далеко не кожен світильник підходить до всіх фактур натяжних стель.

Якщо для кухні ви зупинилися на матовій плівці або іншій фактурі без блиску і властивостей, що відображають, обмежень у виборі в даному випадку у вас немає, люстра може бути з матового скла, дерева, тканини, закритою або «дивиться» вниз. А ось багаторіжкова люстра повинна мати плафони, спрямовані в підлогу або в сторони.

Для лакових стель, перламутрових, дзеркальних та інших полотен з відбиваючими властивостями люстри необхідно підбирати з прозорого скла, кришталю і металу, декоровані кованими елементами, кристалами Сваровські та іншими підвісками.

Точкові світильники

Отже, вбудовані світлоточки можуть грати роль основного і додаткового освітлення на кухні. У першому випадку зазвичай використовуються неповоротні світильники. Достатня яскравість освітлення всіх зон при цьому досягається їх великою кількістю і хорошою потужністю.

Якщо вбудовані світильники розташовують над робочою зоною, практичніше використовувати поворотні споти з рухомою зовнішньою частиною, це дозволяє так розгорнути всі лампочки, щоб досягти максимально якісного освітлення на кухні з натяжними стелями.

Залежно від стилю можна підібрати різні за формою і дизайном світлодіодні світильники. У всіх відношеннях вони мають значні переваги перед іншими приладами освітлення на кухні:

  • займають мало місця по висоті;
  • довговічні;
  • в них легко замінюються лампочки;
  • екологічні та дуже економічні, мало споживають електроенергії і характеризуються найвищим ККД;
  • дають яскравий, чисте, не миготливе світло різних кольорів.

Світлодіодна стрічка

LED-стрічку використовують на кухні з натяжними стелями тільки в якості додаткового освітлення. Вона може нести декоративну функцію або висвітлювати робочу зону кухні. Її легко встановлювати і замінювати, вона довговічна і дає м'яке розсіяне світло.

А якщо у вас ще залишилися питання, звертайтеся, менеджери компанії LuxHome допоможуть вам з вибором кращого варіанту розташування якісних світильників на вашій кухні.

Каталог

Застосування

Контакти

(099) 314-49-44
stelilux.com@gmail.com

Please Enter Your Name

Please Enter Your Valid Email

Please Write Message

Email was not sent.

Email Sent Successfully